Strona główna O firmie Celebryci Swarovski

Swarovski

W 1895 roku, Daniel Swarovski I, czeski wynalazca i wizjoner, osiadł w wiosce Wattens, w austriackim Tyrolu, wraz z wynalezioną przez siebie maszyną do szlifowania i polerowania kryształowych kamieni jubilerskich.

swarovski

Taki początek, który zrewolucjonizował świat mody, miał Swarovski, światowy lider w produkcji precyzyjnie szlifowanego kryształu dla mody, jubilerstwa, a ostatnio także do oświetlenia oraz wyposażenia i dekoracji wnętrz. Pierwsze i oryginalne logo firmy było w kształcie kwiatu szarotki alpejskiej. Ostatecznie w 1988 Swarovski za swoje logo przyjął kształt łabędzia.

pani_pion 

 wnętrze

Obecnie nazwa Swarovski używana jest przez Swarovski AG i odnosi się do dużego zakresu produktów z precyzyjnie ciętego szkła kryształowego oraz innych luksusowych wyrobów wytwarzanych między innymi w istniejącym do dziś pierwszym zakładzie produkcyjnym w Wattens, w Tyrolu w Austrii. Są to m.in.: rzeźby, figurki, biżuteria, elementy wystroju domu, kandelabry, żyrandole, zegarki czy chociażby unikalne materiały na przykład Crystal Fabric czy Crystal Mesh (siatka krystaliczna), które były używane wielokrotnie w kolekcjach takich designerów jak Dolce&Gabbana, Chanel czy Louis Vuitton.

słon
Marką Swarovski Elements firma sygnuje innowacyjne i inspirujące elementy o różnorodnych kształtach, rozmiarach, barwach, fakturach i wykończeniach. Zmieniają one każdy produkt, obiekt, dodatek, który ozdabiają, w budzący emocje przedmiot pożądania.

 pani

Żeby stworzyć idealny kryształ, firma Swarovski pokrywa niektóre z nich specjalnymi powłokami galwanicznymi. Najpopularniejszy rodzaj powłoki to stworzony we współpracy z Christianem Diorem w latach 50. XX wieku Aurora Borealis lub inaczej AB, która nadaje kryształowi lśniące odbicie światła. Niektóre z wyrobów pokrywane są powłokami tylko częściowo, a inne nawet kilkukrotnie. Wszytko po to, aby uzyskać idealny i pożądany efekt.

wnętrze_2

marynarka 

W 2004 roku Swarovski pierwszy raz zastosował chronione prawami autorskimi cięcie kryształu zwane Xilion. Ma ono na celu optymalizację jaskrawości światła w Roses, czyli kryształowych elementach o płasko ciętym tyle, oraz Chatons – kryształach wyglądających jak oszlifowany diament.  Ten międzynarodowy koncern jest także właścicielem parku rozrywki Swarovski Kristallwelten, opisywany jako kryształowy świat fantasty. Jest to druga najczęściej odwiedzana przez zwiedzających atrakcja turystyczna w Austrii. Obiekt – odkąd został otwarty – odwiedziło już ponad 9 milionów turystów.

małpkawnętrze_3

created by Media4U 2018
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO ORAZ Z BUDŻETU PAŃSTWA.