Strona główna O firmie Trendy Od pomysłu do projektu czyli nasza przygoda z Ewą Minge i jej Villa Natura

Od pomysłu do projektu czyli nasza przygoda z Ewą Minge i jej Villa Natura

W październiku 2010 roku w Warszawskim Wilanowie otwarty został dla szerokiej widowni ciekawy projekt wnętrzarski. Deweloper, właściciel Villa Natura, oddał do dyspozycji projektantki Ewy Minge jeden z budynków na swoim osiedlu. Powstała luksusowa willa z nowoczesnym designem.

Crystal Fashion również miało przyjemność pracować przy tym pionierskim projekcie.

1

Ewa Minge postawiła na przestronne, geometryczne kształty, subtelną surowość, nowoczesne technologie, wysoką jakość wykonania i luksus. Kunszt projektantki widać szczególnie w designie nietypowej kuchni, która nawiązuje do Art Deco i przypomina wyglądem otwartą walizkę. Ascetyczną, czystą przestrzeń kuchni uzupełnia niesamowita wyspa kuchenna.

2 

Wnętrze domu zostało pomalowane specjalnie stworzonym przez Ewę Minge dla firmy Dekoral kolorem „Natchnienie”, a klatka schodowa i górny hol zostały wyłożone aksamitem. Łącznikiem pomiędzy obu powierzchniami stały się czarne, kamienne schody. Oczy odwiedzających przykuwają niesamowite, podwieszone w górnej części domu szklane schody, które prowadzą na odkryte, oszklone poddasze.

3

Sufity zdobią wymyślone przez projektantkę żyrandole, w których metalowa rama została zmiękczona podwieszonymi do niej siatkami z białych lub czarnych kryształów SWAROVSKI, dostarczonych przez naszą firmę. Zawiesia kryształowe do lamp oraz halogeny, to wkład Crystal Fashion w projekt Ewa Minge Home, w którym poza designem przemysłowym swoje miejsce znalazła także sztuka i architektura.

4

Zawiesia zaprojektowała Ewa Minge, a własnoręcznie przygotowywała nasza pracownica Agnieszka Bińczyk. O wyliczenie precyzyjnych odległości pomiędzy koralikami Agnieszka zwróciła się do architekta pracującego w firmie SWAROVSKI. Ten po wskazaniu odległości przez specjalny program komputerowy wyliczył ilość potrzebnego materiału. Jakie szczęście, że Agnieszka ma nawyk kontrolowania wszystkich i wszystkiego! Okazało się bowiem, że program błędnie wskazał ilość kryształowych koralików i tylko dzięki Agnieszce nie zabrakło ich na etapie realizacji.

5,

Wnętrze domu zaprojektowane przez Ewę Minge to otwarta forma, w której miejsce znajdą zarówno projekty innych firm, jak i indywidualnych twórców działających w ramach grupy Kreatywnej. Villa Natura stanowi galerię możliwości polskiego designu. 

created by Media4U 2018
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO ORAZ Z BUDŻETU PAŃSTWA.