Strona główna O firmie Trendy Od projektu do produktu

Od projektu do produktu

Realizacja kryształowych kurtyn w Instytucie Kérastase – Atelier Leszka Czajki w Warszawie

Kryształ użyty w aranżacji wnętrz dodaje im splendoru i podnosi ich wartość. Dzięki użyciu kryształu przedmioty codziennego użytku stają się luksusowymi dziełami sztuki. Projektanci i właściciele prestiżowych miejsc wykorzystują więc kryształy do kreowania unikalnej atmosfery luksusu, elegancji i piękna.

Leszek Czajka, znany warszawski fryzjer i stylista, zwrócił się do nas w 2008 roku z prośbą o przygotowanie projektu kryształowych kurtyn do nowootwieranego Instytutu Kerastase w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 18. Instytuty Kérastase to zawsze bardzo luksusowe salony fryzjerskie, łączące usługę pielęgnacyjną z wyjątkową atmosferą relaksu, zapewniające całkowite odprężenie w szykownych wnętrzach. Atelier Leszka Czajki również miało spełniać te warunki. Wyjątkowe położenie w samych sercu Warszawy, ekskluzywna atmosfera otaczająca stylistę gwiazd oraz wystrój dopracowany w najmniejszym szczególe - to elementy charakteryzujące dziś to miejsce. Kurtyny wykonane przez CRYSTAL FASHION miały wpisać się w ten szczególny styl.

Wnętrze Instytutu zostało zaprojektowane przez Leszka Czajkę i Małgorzatę Dziedzic zachwyca dziś stylowym wystrojem już od momentu przekroczenia progu. Gości wita recepcja z ciemnogranatową stylizowaną sofą. Na ścianach Instytutu wiszą wysublimowane czarno-białe zdjęcia modelek Kérastase w ozdobnych ramach. Meble przy stanowiskach, jak i przy myjni zostały zakupione w znanej z nowoczesnego designu włoskiej firmie Maletti.

Do wykończenia wnętrza zostało użytych aż 13 000 kryształków Swarovskiego, które odpowiednio podświetlane oczarowują swoim blaskiem. Kurtyna przygotowana z kryształów łączonych kulkami zaciskowymi ze srebra ma 6 metrów długości i 3 metry wysokości. Pracowaliśmy nad jej przygotowaniem kilka tygodni. Największym problemem było rozwiązanie kwestii zmniejszenia ciężaru linek obciążonych dużą ilością ciężkich kryształowych elementów. Postanowiliśmy więc zmniejszyć ich ilość poprzez wprowadzenie dodatkowego zdobnego łączenia, jakim są srebrne ogniwa łańcucha. Srebro, jako metal szlachetny bardziej pasuje do kryształu niż inne metale nieszlachetne, choć niestety wymaga ono specjalnej dbałości i konserwacji, podobnie zresztą jak i kryształ, który należy polerować, szczególnie w warunkach, gdy mogą się na nim osadzać kurz z osadami tłuszczu. Kryształ i srebro, umiejętnie polerowane, mogą służyć przez lata podnosząc rangę wnętrz, w których zostały umieszczone.

Gotową kurtynę musieliśmy w nienaruszonym stanie przewieźć do Warszawy i tam zamontować. Było to spore przedsięwzięcie logistyczne zważywszy na delikatność kryształu. Praca nad tym projektem była dla nas dużym wyzwaniem. Jesteśmy dumni ze współpracy z tak renomowanym klientem. Leszkowi Czajce serdecznie dziękujemy za zaufanie.

created by Media4U 2018
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU REGIONU ŁÓDZKIEGO
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO ORAZ Z BUDŻETU PAŃSTWA.